Salafija

Salafija

Monday 1 June 2015

Kuo privalo būti išmokamas zakatas?Šeichas Sālich Al-Fauzān

Visa šlovė priklauso Allah, Viešpačiui visko, kas egzistuoja, ir lai Jo taika ir malonė lydi mūsų Pranašą Muchammad صلى الله عليه وسلم, paskutinįjį iš visų Pranašų, jo šeimos narius, jo kompanionus ir tuos, kurie juos seka gėryje iki Paskutiniosios Teismo Dienos. Toliau.

Žinokite, o Allah vergai, turtas, nuo kurio priklauso mokėti Zakatą yra keturių tipų; mes aptarsime dvi iš šių rūšių.

Pirmoji rūšis yra valiutos du tipai. Tai yra auksas ir sidabras ir tai, kas šiais laikais yra naudojama kaip popierinė valiuta (monetarinė valiuta); ar tai būtų vadinama dirhamu ar rijalu, ar dinaru, ar doleriu, ar kokiu kitokiu pavadinimu.

Taigi, kuris turi nisab (minimali turto vertė, nuo kurios mokėtinas Zakatas ) aukso arba sidabro*, arba tai, kas yra lygu nisab grynaja valiuta arba daugiau nei nisab, ir šiam turtui jis turi nuosavybės teisę pilnus metus, tada jam pasidaro privaloma mokėti Zakatą.

*{Sidabro nisab yra 56 rijalai Saudi Arabijos valiuta, ir aukso nisab yra dešimt ir trys septintosios svaro  (svorio vieneto) arba ekvivalentas grynaisiais Saudi valiuta,  atitinkantis to aukso kiekio vertei.}

Mokėtina Zakato suma yra 2,5%, reiškia du su puse rijalo nuo kiekvieno šimto. Ir nėra skirtumo, ar jis taupo tuos pinigus verslui, ar išlaidoms, ar santuokai, ar namo įsigijimui ar mašinos, ar kokioms kitoms reikmėms. Ir nėra skirtumo, ar tie pinigai priklauso senam žmogui ar jaunam, ar turinčiam psichinę negalią. Zakatą yra privaloma mokėti taip pat nuo našlaičio ar jauno žmogaus turto, jo globėjas turi paskaičiuoti ir sumokėti už jį.
Linkas į visas pamokėles

Išvertė:
برك الله فيك

No comments:

Post a Comment