Salafija

Salafija

Sunday 4 June 2017

Sergantys asmenys, kurie negali pasninkauti ir neišsigydė ligos. Išpirkos už pasninką kiekis maistu.

Sergantys asmenys, kurie negali pasninkauti ir neišsigydė ligos. Išpirkos už pasninką kiekis maistu.


Klausimas:

Mano tėtis yra senas žmogus, kuris yra labai ligotas, kad net negalėjo pasninkauti praeitų metų (1403 A.H.) palaimintąjį Ramadaną. Jis dar iki dabar nepasveiko ir būtent dėl to jis negali pasninkauti. Ką jis turėtų daryti esant tokioms aplinkybėms, turint omenyje, kad aš negaliu rasti neturtingų žmonių, kuriuos galėčiau pamaitinti.

Atsakymas: Komitetas davė tokį atsakymą:

Jeigu situacija (byla) yra tokia kaip jūs paminėjote, tuomet jūsų tėčiui yra leidžiama nukelti atpasninkavimą vėlesniam laikui, netgi jeigu vienas ar daugiau Ramadano mėnesių jau praėjo, kadangi jis turi teisėtą pasiteisinimą. Bet jis turi atpasninkauti praleistas Ramadano dienas jam pasveikus ir įgavus jėgas pasninkauti. Draudžiama jam yra maitinti vargšus vietoj pasninkavimo, nebent jis neturi vilties pasveikti arba būti pajėgus atpasninkauti praleistą pasninką. Tokioje situacijoje jam neprivalu atpasninkauti dienų ir jam reikia pamaitinti už kiekvieną praleistą pasninko dieną vieną varguolį arba duoti 1/2 Sa` (1/2 Sa` = 1.5 kg apytiksliai) kviečių arba ryžių, arba datulių, arba bet kokį kitą pagrindinį maistą, kurį jis tiekia savo šeimai vietoj pasninko. Neturtingų ir varguolių žmonių yra visur, ir pakanka spręsti apie juos iš jų išorės.

Mes prašome Allah suteikti mums sėkmę. Lai ramybė ir palaima būna mūsų Pranašui Muchammed, jo šeimai ir jo bendražygimas.

Nuolatinis Fatvų Komitetas ir Ifta

Pirmininko pavaduotojas: `Abdul-Razzaq `Afify

[Išleista Nuolatinio Komiteto, Fatvos Nr. 7127]No comments:

Post a Comment