Salafija

Salafija

Tuesday, 11 April 2017

Alkūnių pakėlimas nuo žemės maldoje ir platūs tarpai tarp pažastųAl-Bira' (b. 'Azib) perdavė, kad Allah Pasiuntinys () sakė:

حَدَّثَنَا يَحْيَى بْنُ يَحْيَى، قَالَ أَخْبَرَنَا عُبَيْدُ اللَّهِ بْنُ إِيَادٍ، عَنْ إِيَادٍ، عَنِ الْبَرَاءِ، قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم  " إِذَا سَجَدْتَ فَضَعْ كَفَّيْكَ وَارْفَعْ مِرْفَقَيْكَ " .

"Kada jūs atliekate sudžiūd (lenkiatės kniūbsti ant žemės), padėkite savo rankų delnus ant žemės ir pakelkite alkūnes (nuo jos)." (Muslim 999, Maldos Knyga)


Anas ( رضي الله عنه) perdavė, kad Allāh Pasiuntinys () sakė: "Būkite nuosaikūs sudžiūde, ir neišskleiskite (rankų) dilbių taip kaip šuo (t.y. nepadėkite jų ant žemės)." (Muslim 997)

Šis chadisas buvo perduotas Šu'ba su tokia pačia perdavėjų grandine. Ibn Dža'far chadise perduota tokiais žodžiais: "Nei vienas iš jūsų neturėtų ištiesti rankų dilbių (ant žemės) taip, kaip tai daro šuo." (Muslim 998)


'Abdullah b. Malik ibn Budžeinah perdavė: "Kada Pranašas () nusilenkė, jis () išskleidė savo rankas taip, kad matėsi jo pažastų baltumas." (Muslim 1000)

Šis chadisas buvo perduotas Dž'far b. Rabi' su tokia pačia perdavėjų grandine. 'Amr b. al-Harith perdavime perduota tokiais žodžiais: "Kada Allah Pasiuntinys () nusilenkė (ant žemės), jis taip išskelidė savo rankas, kad matėsi jo pažastų baltumas." Ir Al-Laith perdavime perduota tokiais žodžiais: "Kada Allaah Pasiuntinys () nusilenkė, jis atitraukė savo rankas nuo pažastų taip, kad matėsi jų baltumas." (Muslim 1001) 

Maimuna  ( رضي الله عنها) perdavė, kad Allah Pasiuntinys () taip nusilenkdavo, kad jeigu ėriukas norėtų pralįsti tarp jo rankų, jam tai pavyktų padaryti. (Muslim 1002)

Maimuna ( رضي الله عنها), Pranašo () žmona, perdavė: "Kada Allah Pasiuntinys () nusilenkdavo (atlikdavo siudžiūdą), jis išskleisdavo rankas, t.y. jis jas taip plačiai atskirdavo, kad žiūrint iš už nugaros buvo matomas jo pažastų baltumas ir kada jis () atsisėsdavo (būdavo sėdimoj pozicijoj), jis () ilsėdavosi ant savo kairiosios šlaunies." (Muslim 1003)

Maimuna ( رضي الله عنها), Harith dukra, perdavė: "Kada Allah Pasiuntinys () nusilenkdavo (ant žemės, atlikdavo sudžiūd), jis () laikydavo savo rankas išskleidęs  taip plačiai, kad žiūrint iš už nugaros matydavosi jo pažastys." Vuaki' sakė: "Jų baltumas."   (Muslim 1004)
No comments:

Post a Comment