Salafija

Salafija

Thursday 9 April 2015

Ar pasninkas prieš “ghusl” yra galiojantis? Ar reikia vėl atlikti “ghusl”, jei aptinkamas kraujavimas?Antrasis klausimas fatvos nr. 16019

Klausimas: 

Mano žmona atliko po mėnesinių (periodinio kraujavimo) “ghusl” (pilną apsiprausimą) pirmąją Ramadano dieną, bet ji jau pradėjo pasninkauti prieš “ghusl” ritualą. Ar jos pasninkas yra galiojantis? Kartais, po “ghusl” ritualo atlikimo, ji aptinka keletą kraujo lašų. Tokioje situacijoje, ar jai reikia pakartoti (po mėnesininio kraujavimo) “ghusl”?

Atsakymas: 

Moteris privalo atlikti po mėnesinių “ghusl”, kuomet kraujavimas yra visiškai pasibaigęs, t.y. kada ji mato “tuhr” (švaros) ženklą, kada nėra jokių kraujavimo pėdsakų po mėnesinių periodo ir po gimdyminio kraujavimo, reiškia, kada yra matomos baltos (bespalvės) išskyros arba nematoma kraujo likučių.
Jeigu kažkoks mažas kraujo kiekis yra vis dar matomas, moteris yra laikoma nepabaigusi sirgti mėnesinėmis, nebent menstruacinis periodas peržiangia maksimalų 15 dienų limitą. Remiantis Um Al Mu’minyn, A’išos رضي الله عنها  kreipimusi į moteris: 

“Neskubėkite atlikti “ghusl” iki kol nepamatysite baltų išskyrų (kas reiškia švaros požymių). (Perduota imamo Al Bukchari)

Jeigu menstruacinis ciklas visiškai pasibaigė ir moteris pradėjo pasninkauti prieš apsiprausdama (prieš atlikdama “ghusl”), jos pasninkas yra galiojantis.
Taip yra todėl, kad “tahara” (švara) nėra sąlyga pasninko galiojimui. Be to, yra žinoma, kad Pranašas Muchammed صلى الله عليه وسلم , budavo “Džunūb” būsenoje (neapsiprausimas po lytinių santykių) ir jis pasninkaudavo prieš atlikdamas “ghusl”.

Lai Allah suteikia sėkmę. Lai ramybė ir palaima būna mūsų Pranašui Muchammedui, jo šeimai, ir jo bendražygiams.

Nuolatinis Fatvų Komitetas ir Ifta

Pirmininkas `Abdul-`Aziz ibn `Abdullah ibn Baz 
Pirmininko pavaduotojas`Abdul-Razzaq `Afify
Nariai: Bakr Abu Zeid,`Abdul-`Aziz Al Al-Šeikh, Salih Al-Fauzān.


Išvertė Nora Umm Youcef.

No comments:

Post a Comment