Salafija

Salafija

Monday 25 May 2015

Verdiktas pasninkauti ar ne, priklausys nuo nėštumo persileidimo stadijos


(Part No. 9; Page No. 73)

Fatvos Nr. 16842

Klausimas Nr.2:

Mano žmonos nėštumas buvo dviejų mėnesių Ramadano pradžioje,  ji atpasninkavo 15 dienų ir tada ji pradėjo kraujuoti (ne-pogimdyminis kraujavimas) iš viso septynias dienas, bet ji tęsė visą tą laiką pasninką ir maldą. Po to, ji persileido ir nepasninkavo likusį Ramadano pasninką. Ar jos pasninkas iki persileidimo yra galiojantis, nepaisant kraujavimo? O, ar jai reikės kompensuoti tas dienas (t.y. atpasninkauti tas dienas)? Prašau informuoti mus su teisėta teisinga nuomone, lai Allah apdovanoja jus.

Atsakymas:

Ši moteris patyrė ne-pogimdyminį kraujavimą, tame nėra diskusijos. Ji pasielgė teisingai, kad ji pasninkavo ir atliko maldas; ir jeigu yra tiksliai taip kaip minėjote, jos pasninkas ir maldos iki persileidimo yra galiojantys ir jai nereikia už tai kompensuoti. Po persileidimo, vis dėlto, verdiktai gali būti skirtingi priklausomai nuo laiko, kada įvyko persileidimas. Jie yra suskirstyti pagal šias keturias nėštumo stadijas:

Pirmoji:

Jeigu įvyko persileidimas esant šiom dviem stadijom: "nutfa"- vyro ir moters lytinių išskyrų susiliejimo stadija, kuri yra 40 dienų nuo embriono įsitvirtinimo gimdoje, ir "alaka" - krešulio stadija, kada kraujas sukrešėja per kitas sekančias keturiasdešimt dienų ir visa tai  pasiekia aštuoniasdešimt dienų, tokiu atveju, nėra taisyklių, kurių reiktų laikytis, ir mokslininkų nuomonės neišsiskiria šiuo klausimu.  Moteris turėtų tęsti pasninką ir maldą, tarsi jai nieko nenutiko.

(Part No. 9; Page No. 74)

Antroji:

Jeigu persileidimas įvyko trečioje stadijoje, mažo gumulo stadija, kai embrionas patampa mėsos gumulu, su pradėjusiais formuotis organais, stadija besitęsianti 40 dienų nuo 81-mosios nėštumo dienos iki 120-tosios dienos, tuomet yra du atvejai:

1-Jeigu mažas gumulas neturi aiškių formų ir neaptinkami žmogaus bruožai, ir medseserys nepatvirtina, kad tai yra žmogaus formavimosi pradžia, tuomet verdiktas dėl šio abortavusio mėsos gumulo yra toks pat, kaip ir dėl persileidimo pirmosiose dviejose stadijose, tai yra, nėra taisyklių, kuriomis reiktų sekti. 

2-Jeigu mažas mėsos gumulas turi išbaigtus žmogiškus bruožus ir aiškius žmogiškus bruožus, tokius kaip ranka, pėda, arba neryškius bruožus, arba medseserys patvirtina, kad tai yra gyvybės pradžios formavimasis, šiuo atveju, vaisiaus abortavimąsį lydės pogimdyminis kraujavimas ir tai yra taip pat ženklas "Idda" pabaigos ("Idda"- moters laukiamasis periodas po skyrybų ar likus našlei).

(Pastaba. Pasninkas yra uždraustas per pogimdyminį kraujavimą.)

Trečioji:

Jeigu persileidimas įvyksta ketvirtoje stadijoje, t.y. kai jau vaisiui yra įpūsta siela, jau po penkto mėnesio pradžios arba po 120-tos nėštumo dienos, tada yra du atvejai:

1-Jeigu kūdikis neverkia po persileidimo ar gimdymo, tuomet taikomas verdiktas šiai situacijai ir toks pat kaip ir antrojoje stadijoje su mažu mėsos gumulu, ir taip pat, vaisius turėtų būti nuplautas ir įvyniotas į drobulę ir atlikta laidotuvių malda "Džanaza". Taip pat, jam turėtų būti išrenkamas vardas,  ir surengta "Akika"- aukojamas gyvulys.

(Part No. 9; Page No. 75)

2-Jeigu vaisius po gimdymo verkia, visos taisyklės susiję su kūdikio gimimu privalo būti sekamos, tarp kurių yra tos taisyklės, kurias paminėjome prieš tai pirmu atveju. Pridursime, kad naujagimis turi teisę į paveldėjimą ar palikimą, t.y. jis gali paveldėti arba jam gali būti skiriamas palikimas ir t.t.

Ir Allah žino geriausiai.

Mes prašome Allah suteikti mums sėkmę. Lai ramybė ir palaima būna mūsų Pranašui Muchammed, jo šeimai ir jo bendražygiams.

Nuolatinis Fatvų Komitetas ir Ifta

Pirmininkas Abdul-Aziz Ibn Abdullah Ibn Bāz
Nariai Salich Al-Fauzan, Abdul-Azīz Al Al-Šeich, Bakr Abu Zeid.


No comments:

Post a Comment