Salafija

Salafija

Wednesday 17 June 2015

Maisto ragavimas pasninkaujantŠeichas Muchammad bin Sālih al-Utsaimyn


Klausimas:

Ar pasninkas tampa negaliojančiu ragaujant maistą?

Atsakymas: 

Maisto ragavimas neanuliuoja pasninko, jei asmuo nenuryja jo. Bet jūs neturėtumėte to daryti, nebent tam yra priežastis; ir tokioje situacijoje, jei nors truputis jo pateks į skrandį jums neturint tokios intencijos (ketinimo), tuomet jūsų pasninkas nėra negaliojantis (t.y. jūs nenutraukėte pasninko).

Fatava Arkānul-Islām, Vol.2, psl.667


*****

Šeicho Ibn Bāz fatva


Klausimas:

Ar yra leistina pasninkautojui paragauti maistą druskos nustatymui, ir tai yra toks ragavimas liežuvio galiuku ir tai nepasiekia gerklės? 

Atsakymas:


Tame nėra žalos. Nėra žalos jei moteris ar virėjas (vyras) paragauja maistą. Faktas tas, kad jis ragauja tam, kad nustatytų ar tai yra sūru ar saldu, tada jis išspjauna ir nieko nenuryja. Nėra žalos ragauti maistą ir jį išspjauti ir tokią teisę turi moteris ir vyras virėjas. Tame nėra nieko neteisingo, Visa Šlovė skiriama Allah.

Youtube.com


*****
Maisto skanavimas pasninkaujant
Fatvos Nr. 9845

Klausimas Nr.1: 

Kai kurie islamo mokslininkai laiko leistinu skanauti maistą, kuomet pasninkaujanti moteris jį ruošia, tam kad ji galėtų jį gardinti prieskoniais, su sąlyga, kad niekas nepasieks jos gerklės. Ar ši nuomonė teisinga?


Atsakymas:

Tai yra leistina pasninkaujančiam asmeniui skanauti maistą Ramadano pasninko metu, jeigu tai yra būtina, ir jo pasninkas yra galiojantis jei jis sąmoningai nenuryja jo.Lai Allah suteikia sėkmę. Lai ramybė ir palaima būna mūsų Pranašui Muchammed, ji šeimai ir jo bendražygiams.

Nuolatinis Fatvų Komitetas ir Ifta

Pirmininkas Abdul-Aziz Ibn Abdullah Ibn Bāz
Pirmininko pavaduotojas Abdul-Razzak Afify
Narys Abdullah Gudajjan

No comments:

Post a Comment