Salafija

Salafija

Sunday 29 December 2013

Skyrius Nr.11 - Priesaikos (įžado) davimas kitoms dievybėms nei Allah yra Širk poelgis

 Skyrius Nr.11


Priesaikos (įžado) davimas kitoms dievybėms nei Allah yra Širk poelgisVisagalis Allah sako:“ Jie išpildo priesaikas (įžadus), ir jie nuogąstauja Dienos, kada blogis bus plačiai pasklidęs.”(76:7)


يُوفُونَ بِٱلنَّذۡرِ وَيَخَافُونَ يَوۡمً۬ا كَانَ شَرُّهُ ۥ مُسۡتَطِيرً۬ا (٧)Reiškia, jie atsiduoda Dievui skirdami privalomus šlovinimo veiksmus ir  taip jie šlovina Allah išpildydami  įžadus (priesaikas). Aiša (ramybė jai) pasakojo, kad pranašas صلى الله عليه وسلم  yra pasakęs:

“ Tas, kuris duoda įžada paklusti Dievui, tuomet tas ir turi Jam paklusti . Ir tas, kuris duoda įžadą nepaklusti Dievui, tuomet tas turėtų ne nepaklusti (t.y. paklusti) .”
(al-Bukchari  taip pat užrašė šį chadisą iš Malik, Fath Al-Bari 11:589)

Tie žmonės atsisakė uždraustų dalykų , kuriuos Allah jiems uždraudė, iš baimės ir bausmės Sugrįžimo Dieną. Tai Diena, kada blogis pasklis tarp žmonių, išskyrus tuos, kurie susilaukė Dievo malonės. Ibn Abbes pasakė:” Išplis.” Katada pasakė: “ Dėl Dievo! Tos Dienos blogis pasklis iki tiek, kol užpildys Dangų ir Žemę.’’ (At-Tabari 24:96)

Visagalis Allah sako:

“ Ir kaip jūs išleidžiate pinigus ir kokius jūs duodate įžadus, būkite tikri , kad Allah viską žino apie tai.” (2:270)


وَمَآ أَنفَقۡتُم مِّن نَّفَقَةٍ أَوۡ نَذَرۡتُم مِّن نَّذۡرٍ۬ فَإِنَّ ٱللَّهَ يَعۡلَمُهُ ۥ‌ۗ وَمَا لِلظَّـٰلِمِينَ مِنۡ أَنصَارٍ (٢٧٠)


Apibendrinimui:1. Priesaika (įžadas) yra pasiaukojimo ir atsidavimo veiksmas, kuris gali patapti didžiojo politeizmo veiksmu, jeigu yra skiriamas kitiems dievams , o ne Allah.

2. Šios dvi Korano ajos patvirtina , kad Dievas yra Visa Žinantis.


3. Allah atlygins žmonėms už jų gerus ir blogus darbus gyvenime po mirties.

4. Musulmonai turi būti raginami pildyti duotus įžadus.

5. Įžadų pildymas yra uždraustas, jeigu tai prieštarauja paklusnumui Allah.


No comments:

Post a Comment