Salafija

Salafija

Sunday 29 December 2013

Skyrius Nr. 22 - Kai kurie šios tautos žmonės garbins stabus
Skyrius Nr. 22

Kai kurie šios tautos žmonės garbins stabus


Mūsų Kūrėjas sako:

 “Ar jūs nematėte, kad tie, kuriems buvo duotas Šventas Raštas, tiki džibt (prietarais) ir taghūt (garbinami objektai, netikri dievai)...”  

(Koranas, 4:51)


أَلَمۡ تَرَ إِلَى ٱلَّذِينَ أُوتُواْ نَصِيبً۬ا مِّنَ ٱلۡڪِتَـٰبِ يُؤۡمِنُونَ بِٱلۡجِبۡتِ وَٱلطَّـٰغُوتِ وَيَقُولُونَ لِلَّذِينَ كَفَرُواْ هَـٰٓؤُلَآءِ أَهۡدَىٰ مِنَ ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ سَبِيلاً (٥١) • Stabas: t.y.  bet koks imidžas, kapas ar objektas, kuris yra šlovinamas. • Kuriems buvo perduotas Šventas Raštas: žydai ir krikščionys. • Džibt: yra arabiškas žodis į kurio reikšmę įveina stabai, burtininkai, magai ir kerėtojai. • Taghūt: yra paimtas iš žodžio tagha, reiškiančio ribų peržengimą. Paėmus iš konteksto džibt reiškia Velnią ir tą, kuris peržiangia ribas.Šioje ajoje Allah kalba apie žydų ir krikščionių degradavusį statusą ir sako pranašui صلى الله عليه وسلم  apmąstyti Knygos Žmonių situaciją. Nors jiems ir buvo duotas Šventas Raštas, kuriame buvo demonstruojama aiški tiesa ir melas, jie vistiek tiki melu, jie ir toliau tiki stabmeldyste, kerais ir burtais, įtakojančiais paklusti  velnio šnabždesiams. Kadangi Rašto Žmonės tiki džibt (prietarais) ir taghūt (netikrais dievais), neturėtų būti nuostabu, kad kai kurie musulmonai taip pat tuo tiki. Taip pat Pranašas صلى الله عليه وسلم  užtikrino, kad iš jo tautos bus tokių, kurie seks žydų ir krikščionių pėdomis, ir pripažins tokią praktiką, netgi jeigu jie ir netikės tuo ir jiems bus žinoma netiesa.

Išvados:


 • Tarp musulmonų yra tokių , kurie garbina stabus, taip kaip ir žydai, ir krikščionys .
 • Nebūtina yra praktikuoti džibt ir taghūt , kad būtum laikomas netikinčiuoju. Užtenka tik pripažinti tokią praktiką ir tai nukreipia asmenį netikėjimo link, netgi jeigu jis ir smerkia tai savyje.
 • Visi Šventieji Raštai moko netikėti džibt (prietarais) ir taghūt (stabais).
 • Musulmono pareiga yra panaudoti savo žinias praktikoje, nes kitaip jis bus toks kaip ir Knygos Žmonės (žydai ir krikščionys).

Viešpats, Visa-Žinantis, sako:

“ Sakyk: ‘Ar aš turėčiau jus informuoti, kas yra blogiau negu tai iš Dievo bausmių? Tai yra tai, kuriuos Dievas prakeikė ir, kurie susilaukė Jo rūstybės ir, kuriuos Jis pavertė (transformavo) į bezdžiones ir kiaules, ir kurie pasidarė tarnais tų, kuriuos jie patys garbina (taghūt). Tokie yra labiau  nuklydę nuo tiesaus kelio’  ”. 

(Koranas, 5:60) قُلۡ هَلۡ أُنَبِّئُكُم بِشَرٍّ۬ مِّن ذَٲلِكَ مَثُوبَةً عِندَ ٱللَّهِ‌ۚ مَن لَّعَنَهُ ٱللَّهُ وَغَضِبَ عَلَيۡهِ وَجَعَلَ مِنۡہُمُ ٱلۡقِرَدَةَ وَٱلۡخَنَازِيرَ وَعَبَدَ ٱلطَّـٰغُوتَ‌ۚ أُوْلَـٰٓٮِٕكَ شَرٌّ۬ مَّكَانً۬ا وَأَضَلُّ عَن سَوَآءِ ٱلسَّبِيلِ (٦٠) • Kas yra blogiau negu tai: Kas yra blogiau negu pranašo ir jo pasekėjų melagingas apkaltinimas, ir sakymas apie juos : “ Mes niekada neesam matę blogesnių už jus”. 

 • Kuriuos Dievas prakeikė: Kuriems Dievas nulėmė, kad jų nepasieks Jo gailestis ir malonė, tam bus užkirstas kelias.

 • Kurie susilaukė Jo rūstybės: Šita rūstybė niekada nebus pakeista į palaimą.

 • Kuriuos Jis pavertė į bezdžiones: Čia kreipiamasi į Sabato sulaužytojus tarp žydų, kuriuos Allah تعالى  pavertė bezdžionėmis. Ibn Abi Hatim perdavė iš Ibn Abbas رضي الله عنه:” Tie, kurie nusižengė Sabato šventumui, buvo paversti į bezdžiones, ir vėliau išnyko nepalikdami palikuonių.” Ad -Dahhak perdavė, kad Ibn Abbas رضي الله عنه  sakė: “ Allah تعالى  juos pavertė bezdžionėmis dėl jų padarytų nuodėmių. Jie gyveno tik tris dienas šioje Žemėje, nes negyvena ilgiau nei vienas iš tų, kurie yra transformuoti. Jie negėrė, nevalgė ir neturėjo palikuonių. Allah تعالى transformavo jų kūnus į bezdžionės, ir Jis daro ką tik nori, kaip tik nori ir keičia išvaizdą kam panorėjęs. Allah تعالى  sukūrė bezdžiones, kiaules ir likusius kūrinius per šešias dienas , kur apie tai Jis mini Savo Knygoje .”  (Paimta iš Tafsir Ibn Khatir vol.1, psl.254, sūra Bakara-Karvė)


 • Ir kiaules: Tai yra tie netikintieji, kurie paprašė Jėzaus (aleihi salam) , ar galėtų Dievas jiems nuleisti iš dangaus “vaišių stalą”. Kai kurie islamo mokslininkai teigia, kad jaunimas iš tų žydų buvo transformuoti į bezdžiones, o senyvo amžiaus žydai - į kiaules. 


 • Kurie pasidarė tarnais tų, kuriuos jie patys garbina  (taghūt’o vergai) : Kai kurie iš jų garbino Velnią, kadangi jie leidosi į jo viliones ir šnabždesius.Bendras ajos (5:60) paaiškinimas

Allah liepia pranašui saaw paklausti Rašto Žmonių, kurie tyčiojasi iš islamo, ar jie norėtų žinoti kam bus taikoma pati skaudžiausia bausmė teismo dieną. Tai yra tiems, kurie buvo prakeikti, kurie nusipelnė Dievo rūstybės, kurie buvo vizualiai transformuoti į bezdžiones ir kiaules, ir nevizualiai pasitelkę velnio šnabždesiams. Tokie, kurie yra tipiškai panašūs į Rašto Žmones ir seka jų pėdomis.

Išvados:

 • Kai kurie žydai ir krikščionys garbina taghūt. Tap pat, kai kurie musulmonai atlieka panašius politeistinius veiksmus.
 • Argumentuoti netiesą ir išryškinti tos netiesos defektą yra teisingas, teisiškas poelgis, ypač  jeigu melagiai apkaltina teisybės žmones melagingai.
 • Žmonės yra apdovanojami priklausomai nuo savo gerųjų darbų.
 • Allah užsirūstina ir prakeikia nepaklusniuosius.
 • Paklusnumas velniui ir jo šnabždesiams yra vienas iš šaltinių vedančių į politeizmą.


Aukščiausiasis Viešpats sako:

“...tie, kurie laimėjo ginčą, pasakė: ‘ Be abejo, mes pastatysime ant jų mečetę’.’’ (Koranas, 18:21)وَڪَذَٲلِكَ أَعۡثَرۡنَا عَلَيۡہِمۡ لِيَعۡلَمُوٓاْ أَنَّ وَعۡدَ ٱللَّهِ حَقٌّ۬ وَأَنَّ ٱلسَّاعَةَ لَا رَيۡبَ فِيهَآ إِذۡ يَتَنَـٰزَعُونَ بَيۡنَہُمۡ أَمۡرَهُمۡ‌ۖ فَقَالُواْ ٱبۡنُواْ عَلَيۡہِم بُنۡيَـٰنً۬ا‌ۖ رَّبُّهُمۡ أَعۡلَمُ بِهِمۡ‌ۚ قَالَ ٱلَّذِينَ غَلَبُواْ عَلَىٰٓ أَمۡرِهِمۡ لَنَتَّخِذَنَّ عَلَيۡہِم مَّسۡجِدً۬ا (٢١) • tie, kurie laimėjo ginčą : yra tie žmonės, kurie buvo įtakingi ir turėjo galios, jų sprendimas buvo lemiamas, kad būtų pastatyta garbinimo vieta (mečetė) ant Olos Kompanionų kapo po jų mirties.


 • garbinimo vieta (mečetė): Olos Kompanionų kapas buvo paverstas garbinimo vieta ir žmonės siekė palaiminimo iš to kapo numirėlių.Išvados:

 • Statyti mečetę ant religingo (šventojo) žmogaus kapo yra draudžiama, nes tai veda į politeizmą.
 • Kaip ir ankstesnės tautos, kai kurie musulmonai stato mečetes ant kapų.
 • Musulmonai yra įspėti nerodyti perdėtos pagarbos religingiesiems (šventiesiems) asmenims.
 • Mečetės statymas ant religingo žmogaus kapo yra perdėta pagarba jam.

Abu Sa’id Al Kudri رضي الله عنه  perdavė :

“Dievo Pranašas صلى الله عليه وسلم  pasakė:’ Jūs seksite pėdomis tautų, gyvenusių prieš jus, lygiai taip pat kaip vienos strėlės galas atitinka kitos strėlės galą, kad net jeigu jie lįstų į driežo urvą, jūs lįstumėt jiems iš paskos.’ Kompanionai paklausė:’O Dievo Pranaše. Jūs turite omenyje žydus ir krikščionis?’ Jis صلى الله عليه وسلم  atsakė:’ Jeigu ne juos, tai ką tokius?’ “ 
(Al Bukhari ir Muslim)


 • net jeigu jie lįstų į driežo urvą, jūs lįstumėt jiems iš paskos: reiškia, jeigu žydai ir krikščionys lįstų į driežo urvą nepaisant jo siaurumo, jūs sektumėt jų pėdomis aklai imituodami juos.Pranašas صلى الله عليه وسلم  patvirtino, kad musulmonų tauta aklai seks žydų ir krikščionių pėdomis net smulkmenose. Šis chadisas įrodo, kad kai kurie musulmonai atliks politeistinius veiksmus.

Išvados:


 • Dauguma iš tų, kurie imituoja ankstesniasias kartas, dažniausiai “įkrenta” į politeizmą.
 • Musulmonai yra įspėti nekopijuoti netikinčiųjų ir nedaryti tokių pačių nuodėmių.
 • Šis chadisas įrodo Muchammed’o صلى الله عليه وسلم  pranašystes, kad taip bus po jo mirties ir, kad jau taip įvyko.


No comments:

Post a Comment