(Part No. 10; Page No. 220)
Fatvos Nr. 1453
Klausimas Nr.2:
Jeigu nėščia moteris arba krutimi matinanti motina nepasninkauja Ramadano metu dėl to, kad ji bijo, kad pasninkas gali pakenkti jai ar jos kūdikiui, kaip ji turėtų elgtis? Ar ji turėtų atpasninkauti praleistas dienas kartu pamaitindama vargšus (1), ar atpasninkauti tas dienas nemaitinant vargšų (2), ar pamaitinti vargšus ir neatpasninkauti praleistų dienų (3)? Kaip reiktų elgtis tokioj situacijoj?
Atsakymas:
Jeigu nėščia moteris bijo, kad pasninkas gali būti žalingas jai ar jos embrionui, tuomet ji neprivalo pasninkauti. Ji privalo tik atpasninkauti praleistas pasninko dienas, nes jos situacija yra panaši į sergančiojo asmens, kuris negali pasninkauti, ar tokio, kuris bijo, kad pasninkas gali sukelti žalą. Allah عَزَّوَجَلَّ sako:
{…kuris yra sergantis ar kelionėje, toks pat kiekis dienų [per kurias nebuvo pasninkauta, atpasninkauti] iš kitų dienų.}
Panašiai, yra ir moteriai, kuri yra matinanti krutimi ir bijanti, kad pasninkas gali sukelti žalos jai ar jos kūdikiui, jai yra leidžiama nepasninkauti Ramadano metu ir atpasninkauti skolą (praleistas dienas) vėliau.
Lai Allah suteikia sėkmę. Lai ramybė ir palaima būna mūsų Pranašui Muchammedui, jo šeimai, ir jo bendražygiams.
Nuolatinis Fatvų Komitetas ir Ifta
Pirmininkas `Abdul-`Aziz ibn `Abdullah ibn Bāz
Pirmininko pavaduotojas`Abdul-Razzak `Afify
Nariai: Abdullah ibn Ka’ud ir Abdullah ibn Gudajjan
Išvertė:
No comments:
Post a Comment