Salafija

Salafija

Monday, 23 October 2017

Islamo religijos pažinimas [6]Trys esminiai principai - "Usūl At-Tsalātsah" - Salech Al-Fauzān

Punktas Nr.6

Islamo religijos pažinimas


Jo pasakyme “Islamo religijos pažinimas” reiškia, kad Pranašo () religijos. Iš tiesų, tai Aukščiausiojo Allah religija, kurios laikytis Jis paliepė Savo tarnams, ir ja sekti, ir iš jūsų yra pareikalauta sekti ja, tam, kad jūs turėtumėte žinojimą ir supratimą apie šią religiją. Islamas yra religija visų pranašų. Bendrai apibrėžiant, Islamo religija yra religija visų pranašų. Kiekvienas asmuo, kuris sekė vienu iš visų Dievo siųstų pranašų, yra musulmonas, tas kuris paklusta Viešpačiui per islamą. Asmuo, kuris pakluso Allah ir išskyrė Jį garbinimui iš visų kitų dievybių (visuose garbinimo veiksmuose) - tai toks yra islamas bendra to žodžio prasme ir religija visų pranašų. Taigi islamas yra:

 الاستسلام لله بالتو حيد والانقياد له بالطاعة والخلوص من الشرك و أهله

“Paklusti Viešpačiui per tauchydą,  laikantis paklusnumo Jam ir laikantis toli nuo širko ir jo žmonių.”

Kalbant apie islamo specifinę reikšmę, tai yra tai, kas buvo perduota Muchammedui () nuo Allah, kadangi po jo atėjimo nėra jokios kitos religijos, negu jo. Islamas yra apribotas sekti Pranašu (), todėl tai nėra įmanoma, kad žydas sakytų “aš esu musulmonas” (vert.past.: tas, kuris paklusta Allah), arba kad krikščionis sakytų “aš esu musulmonas”, po to kai buvo siųstas pranašu Muchammedas (),  kuriuo jie neseka (vert.past.: kadangi sekimas privalo būti paskutiniuoju iš Allah pasiuntinių). Islamas (vert.past.: paklusnumas ir atsidavimas Viešpačiui), po Pranašo () atėjimo, yra sekimas juo (). Kilniausiasis Allah sako:


قُلۡ إِن كُنتُمۡ تُحِبُّونَ ٱللهَ فَٱتَّبِعُونِى يُحۡبِبۡكُمُ ٱللهُ وَيَغۡفِرۡ لَكُمۡ ذُنُوبَكُمۡ‌ۗ وَٱللهُ غَفُورٌ۬ رَّحِيمٌ۬ (٣١) 

“Sakyk: Žmogau, jei iš tikrųjų tu myli Allah, tai sek manimi, tuomet Allah tave mylės.”
 [Sūra Al-Imrān, 3:31]


Toks yra islamas savo bendraja ir specifine reikšme.


No comments:

Post a Comment